Dřevostavby

Dřevostavby jsou perspektivní stavby budoucnosti, kdy budou ve větší míře požadovány domy s malými energetickými nároky, zdravotně bezrizikové, ekologické, plně obnovitelné a schopné přestavby bez „bourání.“ Domy je snadno možné navrhnout jako bezbariérové pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Dřevo se v současné době i u nás stává opět oblíbeným materiálem moderní architektury.

Dřevo jakožto přírodní produkt využívá pouze energii ze slunce a země. Zkušenosti posledních let potvrzují rostoucí zájem o zdravé bydlení v dřevostavbách, které je již v severských státech Evropy i v Severní Americe běžné.

Hlavní výhody Kanadské dřevostavby

  • Ekologická stavba
  • Rychlá stavba – dá se bydlet od 3 – 6 měsíců od základové desky
  • Suchá stavba – nic nemusí zrát
  • Úsporná stavba – úspora tepelné energie až o 40 % oproti zděnému domu

Kanadská dřevostavba je plnohodnotná a jedinečná technologie. Jsou zde však další významné okolnosti, které dřevostavba unikátně nabízí a ty se také promítají do ceny. Je to zejména čas výstavby.

  • Hrubá stavba trvá cca 10 – 20 dní
  • Stavba na klíč trvá 3 – 6 měsíců

Jsme schopni dřevostavbu realizovat také v zimním období.

Spotřeba energie

Měrná spotřeba energie na celkovou podlahovou plochu je 80 kWh/m2 za rok. Energetická náročnost našich nízkoenergetických staveb patří do skupiny B. Do skupiny A patří jen některé pasivní domy, zděné domy patří většinou do skupiny D.

Náklady

Průměrné roční náklady na otop dle zkušeností našich zákazníků (dle užikové plochy cca 100 – 180 m2) činí jen asi 10 000 – 15 000 Kč.

Nejvyšším přínosem dřevostaveb je přesné nastavení volitelné teploty v domě, ve kteroukoliv dobu. Ve zděném domě s klasickým nebo plynovým kotlem, je nutno nastavit topení tak, aby kotel sepnul, případně začal topit o něco dříve. U dřevostavby tak učiníte prakticky v tutéž dobu, kdy teplo potřebujete.

Právě u zděné stavby musíte počítat s delší dobou nástupu požadované teploty. V praxi se tudíž běžně stává, že nastavíte-li si teplotu po probuzení na požadovaných 21°C, vůbec si ji neužijete, protože jste již dávno v práci.

Tato schopnost dřevostaveb je přímým tahem na bránu technikou ovládaným systémům vytápění. Největších úspor lze dosáhnout pouze tehdy, je li možno rychle a přesně regulovat teplotu v domě. Protože dřevostavby tuto schopnost mají, lze očekávat, že jejich obliba bude neustále narůstat.

Adresa

Jan Stebel
Smrková 874/6
Horní Těrlicko
735 42

IČO 75409518
Podnikatel je zapsán do živnostenského rejstříku.

Telefon

+420 737 636 979

E-mail

j.stebel@seznam.cz

Najdete nás i na facebooku

Facebook

Web vytvořil Vojtěch Molin